واردات 2 میلیون گوشی به کشور در بهار 1403

با اعلام رئیس گمرک ایران، 2 میلیون و 49 هزار و 279 دستگاه گوشی تلفن همراه در 3 ماهه اول سال جاری به دو شیوه تجاری و مسافری از گمرکات ترخیص و وارد کشور شده است.

اخبار پارسیان همراه
منتشر شده در تاریخ: ۴ تیر ۱۴۰۳
واردات 2 میلیون گوشی به کشور در بهار 1403

به گزارش پارسیان همراه و به نقل از خبرگزاری تسنیم از گمرک، محمد رضوانی‌فر از واردات 2 میلیون و 49 هزار و 279 دستگاه گوشی تلفن همراه طی 3ماهه اول سال جاری به دو شیوه تجاری و مسافری به کشور خبر داد و ارزش این تعداد گوشی تلفن همراه وارداتی در این مدت را 527 میلیون و 509 هزار دلار اعلام کرد.

معاون وزیر اقتصاد افزود:

از مجموع گوشی تلفن همراه وارداتی به کشور در 3ماهه امسال، یک میلیون و 950 هزار و 483 دستگاه به‌شیوه تجاری و 98 هزار و 796 دستگاه به‌شیوه مسافری وارد کشور شده است.

وی با اشاره به اینکه مجموع واردات گوشی تلفن همراه به‌شیوه تجاری و مسافری در 3ماهه نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل با کاهش روبه‌رو بوده است، اظهار داشت:

واردات گوشی تلفن همراه در این مدت به‌لحاظ تعداد 27 درصد و از حیث ارزش 8 درصد کاهش نشان می‌دهد.

بر اساس این گزارش، آمار واردات گوشی تلفن همراه در این مدت شامل ردیف تعرفه 85171390 به‌شرح گوشی های تلفن همراه هوشمند و کد تعرفه 85171420 به‌شرح گوشی تلفن همراه با صفحه کلید غیرلمسی می‌باشد.

اخبار مشابه

نرخ جدید حقوق ورودی گوشی های تلفن همراه مشخص شد!

سازمان گمرک بخشنامه جدیدی را در رابطه با نرخ جدید واردات گوشی‌های موبایل منتشر کرد. طی این بخشنامه سود بازرگانی آیفون از 100 به 15 درصد کاهش یافت.
۲ مرداد ۱۴۰۳

شرکت‌های واردکننده موبایل بیش از 150 روز است که ارز ندارند!

عبدالمهدی اسدی - رئیس انجمن تلفن همراه، تبلت و لوازم جانبی ایران طی مصاحبه‌ای مدعی شد که بیش از 150 روز است که به واردکنندگان این حوزه ارز تخصیص نیافته است.
۱ مرداد ۱۴۰۳

مطالبه انجمن تلفن همراه، تبلت و لوازم جانبی ایران از رئیس جمهور منتخب

انجمن تلفن همراه، تبلت و لوازم جانبی ایران با ارسال نامه‌ای به رئیس جمهور دولت چهاردهم، به منظور شفافیت بیشتر در این حوزه، خواستار فعالیت مجدد کارگروه تلفن همراه شدند.
۱ مرداد ۱۴۰۳

فقط برخی از افراد به اینترنت بدون فیلتر دسترسی خواهند داشت!

دولت سیزدهم پروژه اینترنت طبقاتی را اجرایی کرد و طبق این پروژه، فقط برخی از افراد جامعه به اینترنت پرسرعت بدون فیلتر دسترسی خواهند داشت.
۳۱ تیر ۱۴۰۳