حضور مدیرعامل شرکت ابتکار ارتباط پارسیان در الکامپ 1403

در روزهای اخیر نمایشگاه الکامپ 1403 برگزار شد که با استقبال گسترده‌ای رو به رو بود. عبدالرحمان رحیمی، مدیرعامل شرکت ابتکار ارتباط پارسیان در این نمایشگاه حضور یافتند و موارد مهمی در زمینه تولید تلفن همراه و لوازم جانبی را بیان کردند.

اخبار پارسیان همراه
منتشر شده در تاریخ: ۱۳ تیر ۱۴۰۳
حضور مدیرعامل شرکت ابتکار ارتباط پارسیان در الکامپ 1403

بیست‌ و هفتمین نمایشگاه بین‌المللی الکترونیک، کامپیوتر و تجارت الکترونیک (الکامپ 1403) از 9 تا 12 تیر 1403 در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برپا شد.

در این میان روسیه، کره، آلمان، تایوان، سوریه، چین، پاکستان و ترکیه از جمله کشور‌های حاضر در این دوره از نمایشگاه بودند و در نمایشگاه امسال به حوزه‌هایی مانند بازی‌سازی، هوش مصنوعی، سلامت دیجیتال، مدیریت ارتباط با مشتریان، اینترنت، مراکز داده، اینترنت اشیا و هوشمندسازی توجه ویژه‌ای شده بود.

عبدالرحمان رحیمی – مدیرعامل شرکت ابتکار ارتباط پارسیان – یکی از چهره‌های شاخص حضور یافته در این نمایشگاه بود. ایشان در این نمایشگاه حضور فعالی داشتند و به برخی از موضوعات مهم و حیاتی در زمینه لوازم جانبی، تلفن همراه و تولید آن در کشور واکنش نشان دادند.

ایشان در رابطه با قانون جدید تولید تلفن همراه و لوازم جانبی، این‌گونه بیان کردند:

بحث تولید تلفن همراه و لوازم جانبی، با تفکر خاصی در حال قرارگیری در مسیری است که امکان دارد در آینده، تحت تاثیر آن تفکرات به مسیر اشتباهی هدایت گردد و آسیب فراوانی به کسبه و اعضای صنف وارد شود و در آن زمان، این مسیر طی شده هیچ ارزشی نخواهد داشت.

عبدالرحمان رحیمی ادامه داد:

من اصلا با موضوع تولید مخالف نیستم اما از دوستان خود تقاضا دارم که به این موضوع با بینش و نگرش بهتری نگاه کنند و با توجه به علم روز، زیرساخت‌های مناسب را برای تولید فراهم نمایند. اگر ما زیرساخت مناسبی نداشته باشیم، نمی‌توانیم از تمامی ظرفیت‌ها به درستی استفاده نماییم.

وی تصریح کرد:

تولید تلفن همراه و لوازم جانبی نباید به گونه‌ای باشد که تمامی قطعات آن را وارد کنیم و فقط در کشور به اسمبل کردن آن‌ها بپردازیم. از مسئولین این حوزه خواهشمندم که ابتدا در رابطه با ساخت و فراهم‌سازی زیرساخت‌ها و استانداردهای لازم فعالیت نمایند.

اگر این اتفاق عملی شود، گام بسیار بلندی در رابطه با تولید تلفن همراه و لوازم جانبی برداشته خواهد شد و چه بسا که در آینده بتوانیم با صادرات این لوازم جانبی، باعث سربلندی، افتخار و رونق بیشتر کشور عزیزمان شویم.

وی افزود:

اگر برای حمایت از تولید، درب ورود کالاهای مشابه به کشور را ببندیم، نه تنها باعث عقب افتادن از تکنولوژی و کیفیت بروز خواهیم شد، بلکه موجب محدود کردن تنوع در بازار و انتخاب خریداران نیز خواهد گردید.

بنابراین باید تولید در کنار واردات، به طور همزمان باشد تا این اصطکاک و رقابت باعث تقویت کیفیت و خدمات کالاهای تولیدی در کشور شود.

ایشان به عنوان رئیس کمیسیون لوازم جانبی انجمن واردکنندگان از هر شخص حقیقی و حقوقی که در این صنف مشغول به فعالیت هستند، درخواست کردند که به آن‌ها کمک کنند و تجربیات خود را با آن‌ها درمیان بگذارند تا بتوانند بهترین عملکرد و رویکرد را برای صنف موبایل و لوازم جانبی داشته باشند.

در نهایت ایشان درخواست کردند که مسئولان محترم در رابطه با این موضوعات همکاری بیشتری با انجمن واردکنندگان لوازم جانبی داشته باشند تا بتوانند صنف موبایل و لوازم جانبی را از وضعیت موجود نجات دهند.

اخبار مشابه

نرخ جدید حقوق ورودی گوشی های تلفن همراه مشخص شد!

سازمان گمرک بخشنامه جدیدی را در رابطه با نرخ جدید واردات گوشی‌های موبایل منتشر کرد. طی این بخشنامه سود بازرگانی آیفون از 100 به 15 درصد کاهش یافت.
۲ مرداد ۱۴۰۳

شرکت‌های واردکننده موبایل بیش از 150 روز است که ارز ندارند!

عبدالمهدی اسدی - رئیس انجمن تلفن همراه، تبلت و لوازم جانبی ایران طی مصاحبه‌ای مدعی شد که بیش از 150 روز است که به واردکنندگان این حوزه ارز تخصیص نیافته است.
۱ مرداد ۱۴۰۳

مطالبه انجمن تلفن همراه، تبلت و لوازم جانبی ایران از رئیس جمهور منتخب

انجمن تلفن همراه، تبلت و لوازم جانبی ایران با ارسال نامه‌ای به رئیس جمهور دولت چهاردهم، به منظور شفافیت بیشتر در این حوزه، خواستار فعالیت مجدد کارگروه تلفن همراه شدند.
۱ مرداد ۱۴۰۳

فقط برخی از افراد به اینترنت بدون فیلتر دسترسی خواهند داشت!

دولت سیزدهم پروژه اینترنت طبقاتی را اجرایی کرد و طبق این پروژه، فقط برخی از افراد جامعه به اینترنت پرسرعت بدون فیلتر دسترسی خواهند داشت.
۳۱ تیر ۱۴۰۳