با گران‌فروشان گوشی‌های برند شیائومی برخورد می‌شود!

مدیرکل دفتر لوازم خانگی و اداری در نامه ای به مدیر نظارت وزارت صمت خواستار برخورد با گرانفروشی فقط گوشی های شیائومی شده است در حالیکه تمام گوشی های موبایل به واسطه عدم تخصیص ارز افزایش قیمت داشته اند.

اخبار پارسیان همراه
منتشر شده در تاریخ: ۲۳ خرداد ۱۴۰۳
با گران‌فروشان گوشی‌های برند شیائومی برخورد می‌شود!

به گزارش پارسیان همراه و به نقل از خبرگزاری برنا در حالیکه بازار موبایل به دلیل ندادن ارز به وارد کننده‌ها ملتهب است و قیمت‌ها در مدار صعودی قرار گرفته مدیر کل دفتر صنایع لوازم خانگی و لوازم اداری به مدیر نظارت بر بازار نامه زده که گوشی‌های برند شیائومی نظارت ویژه شوند و با توجه به عدم تغییر نرخ ارز تخصیصی به واردکنندگان، هرگونه افزایش قیمت تخلف است و با آن برخورد شود.

صدور این نامه و مقابله با گرانی مطالبه تمام اقشار جامعه است، اما سوالی که به وجود می‌آید این است که چرا فقط این برند؟ در حالیکه گزارش‌های میدانی خبرنگاران حاکی از این است که تمام برند‌ها به خصوص برند سامسونگ و شیائومی که پر مصرف‌ترین برنده‌ها هستند با افزایش قیمت روبرو شده است.

نکته دیگر آنکه با وجود عدم تخصیص ارز از هفته اخر دی ماه تنها برندی که تمام مدل‌های گوشی آن در بازار موجود است و حتی مدلی که دو ماه قبل از آن رونمایی شد به تعداد زیاد و با گارانتی در بازار موجود است سامسونگ است.

رامشی عضو اتحادیه فروشندگان موبایل که در طبقات فوقانی علاالدین مشغول به کار است در گفتگو با خبرنگار برنا در خصوص واردات سامسونگ گفت:

در طرح رجیستری با زدن کد IMEI تمام اطلاعات اعم از شرکت واردکننده و شرکت گارانتی کننده مشخص می‌شود موبایل‌های جدید سامسونگ نیز اکثرا توسط یک شرکت وارد شده است این در حالیست که بعد از تحریم‌ها هیچ کدام از برند‌های مشهور نمایندگی رسمی ندارند و شرکت‌های مختلف می‌توانند با گرفتن ارز واردات داشته باشند.

وی افزود:

با توجه به ندادن ارز به شرکت‌های وارد کننده، اما چند شرکت همیشه جنس دارند و، چون بازار برای آنها انحصاری شده هر قیمتی که می‌خواهند به خرده فروش‌ها تحمیل می‌کنند و ما هم چاره جز خرید از این چند شرکت خاص نداریم.

این اظهارات در حالی است که در هفته‌های قبل شرکت‌های واردکننده موبایل به دلیل هدم تخصیص ارز در محل انجمن خود تجمع کرده بودند.

برخورد با گرانفروشی شیائومی

اخبار مشابه

نرخ جدید حقوق ورودی گوشی های تلفن همراه مشخص شد!

سازمان گمرک بخشنامه جدیدی را در رابطه با نرخ جدید واردات گوشی‌های موبایل منتشر کرد. طی این بخشنامه سود بازرگانی آیفون از 100 به 15 درصد کاهش یافت.
۲ مرداد ۱۴۰۳

شرکت‌های واردکننده موبایل بیش از 150 روز است که ارز ندارند!

عبدالمهدی اسدی - رئیس انجمن تلفن همراه، تبلت و لوازم جانبی ایران طی مصاحبه‌ای مدعی شد که بیش از 150 روز است که به واردکنندگان این حوزه ارز تخصیص نیافته است.
۱ مرداد ۱۴۰۳

مطالبه انجمن تلفن همراه، تبلت و لوازم جانبی ایران از رئیس جمهور منتخب

انجمن تلفن همراه، تبلت و لوازم جانبی ایران با ارسال نامه‌ای به رئیس جمهور دولت چهاردهم، به منظور شفافیت بیشتر در این حوزه، خواستار فعالیت مجدد کارگروه تلفن همراه شدند.
۱ مرداد ۱۴۰۳

فقط برخی از افراد به اینترنت بدون فیلتر دسترسی خواهند داشت!

دولت سیزدهم پروژه اینترنت طبقاتی را اجرایی کرد و طبق این پروژه، فقط برخی از افراد جامعه به اینترنت پرسرعت بدون فیلتر دسترسی خواهند داشت.
۳۱ تیر ۱۴۰۳